INTENCJE MSZY ŚW. 12/07/2020 – 18/07/2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print


XV Niedziela Zwykła,  12 lipca

07:00 + Eugeniusz Zakrzewski w 19 r. śm., Genowefa i Mieczysław;
09:00 + Danuta Żebrowska w 12 r. śm. Tadeusz Żebrowski i zm. z rodz. Żebrowskich i Matejkowskich;
10:30 + Jadwiga I Henryk Ziółkowscy, Edmund Pazura;
12:00 Dz. – błag. z prośba o Boże Błog. dla Zbigniewa i Doroty w 37 r. ślubu i dla ich dzieci.
18:00 + Edward Barszcz, Marianna i Mikołaj Wikalińscy;

 

Poniedziałek, 13 lipca

07:00 O Boże błog., opiekę M. B. dla Bogdana, a także o łaskę zdrowia i pociechę dla rodziny;
18:00 + Bogusław Kierski w 23 r. śm.;

 

Wtorek, 14 lipca

07:00 + Danuta i Czesław Czarnoccy;
18:00 + Romualda, Czesław Moczulscy, Jadwiga, Marian Maciejewscy;

 

Środa, 15 lipca

07:00 Za Parafian
18:00 Nowenna: + Michalina i Antoni Bożyk w kolejne r. śm.; + Lech Bobel w 30 dzień po śmierci;
Dz. – błag. w int. Darii z okazji 60 rocz. urodzin i Sławomira z okazji 60 r. urodzin, o Boże błog. i wszelkie potrzebne łaski, szczególnie o jedność w rodzinie i o wiarę;

 

Czwartek, 16 lipca

07:00 + Jan Dąbrowski w 10 r. śm.;
18:00 + Czesław Turek z racji imienin;

 

Piątek, 17 lipca

07:00 + Jan, Leokadia i zm. z rodz. Leszczyńskich;
18:00 + Łukasz Drewnowski w 10 .r śm. i Piotr Waszczuk;

 

Sobota, 18 lipca

07:00 Dz. – błag. w int. Jolanty Turek z okazji rocz. urodzin, o Boże błog. i wszelkie potrzebne łaski;
18:00 + Wiktoria Kowalczuk, Zofia, Franciszka Biernat;

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał