Ogłoszenia 01.09.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
1 września 2019

 • Dziś po Mszy św. zbiórka ofiar na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 • Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego jutro o godzinie 8:00 rano. Zapraszamy serdecznie nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz dzieci i młodzież.
 • W szkole po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego będzie możliwość zakupienia podręczników do religii. Ceny – na stronie internetowej naszej szkoły. 
 • Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów w najbliższy wtorek 3 września na zbiórkę o godzinie 19:00.
 • W tym tygodniu przypada:
  a) Pierwszy czwartek miesiąca.
  – Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00.
  – Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godzinie 15.00 do Mszy św. wieczornej.

  b) Pierwszy piątek miesiąca:
  – Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.
  – Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.00.
  – Wizyta u chorych od godz. 09.00.
 • Poświęcenie tornistrów i innych przyborów szkolnych odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 września w czasie Mszy Św. o godzinie 10:30.
 • Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na nasze seminarium diecezjalne.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. w piątek 13.09 o godz. 19.00 w kościele.
 • Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 15.09 o godz. 19.00 w sali w dolnym kościele. Kolejny cykl rozpocznie się na wiosnę.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej
 • W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina śp. Teodora Pulita. Polećmy  jego duszę Bożemu miłosierdziu.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał