Ogłoszenia 02.02.2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ZWYKŁA
2 lutego 2020

 • W tym tygodniu przypada:
  • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 15:00 i 18:00. Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15:00 do mszy św. wieczornej.
  • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 17:00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej Komunii. św.) i 18:00. Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 16:30. Wizyta u chorych od godz. 09:00.
 • Porządek wizyty duszpasterskiej:
  • Poniedziałek /03 lutego/ – ul. Wyszyńskiego 7/14 – 1. ksiądz, ul. Wyszyńskiego 7/17 – 2. ksiądz
  • Wtorek /04 lutego/ – ul. Wyszyńskiego 7/15 – 1. ksiądz, ul. Wyszyńskiego 7/10 – 2. ksiądz
  • Środa /05 lutego/ – plac Maratończyków – 1. ksiądz, rodziny z dodatkowego terminu – 2. ksiądz
  • Czwartek /06 lutego/ – ul. Wyszyńskiego 7/5 i Wyszyńskiego 7/22 – 1. ksiądz, ul. Sprinterska i ul. Poziomkowa – 2. ksiądz
  Wizytę rozpoczynamy o godz. 16:30, a w soboty od godz. 9:00. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.
 • Za tydzień Koło Przyjaciół Radia Maryja z par. MB Częstochowskiej będzie zbierać ofiary na Radio Maryja.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał