Ogłoszenia 03.11.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

3 listopada 2019

  • W środę 06 listopada młodzież z naszej parafii na mszy św. o godz. 18.00 otrzyma z rąk ks. biskupa Marka Solarczyka sakrament bierzmowania. Pamiętajmy o nich w tym dniu w naszej modlitwie.
  • W dniach od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego, zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych, po przystąpieniu do spowiedzi sakramentalnej, przyjęciu Komunii św. i modlitwie w intencji ogłoszonej przez papieża, którą jest modlitwa o pokój na Bliskim Wschodzie.
  • Zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie na szopkę Bożonarodzeniową. Wielkość maksymalna 0,5 na 0,5 m., technika dowolna. Szopki podpisane przez twórców należy przynieść do dnia 29 listopada. Prace będą wystawione w naszym kościele na wystawie od dnia 01.12 do 22.12.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 15:00 i 18:00. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o 15:00 do Mszy św. wieczornej.
  • W sobotę święto poświęcenia bazyliki na Lateranie, która jest katedrą Rzymu i Matką i Głową wszystkich Kościołów na świecie.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla kościołów prześladowanych.
  • W polskich kinach wyświetlany jest film pt. „Nieplanowane”. Opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki Planned Parenthood w USA. Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.