Ogłoszenia 08.03.2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
8 marca 2020

 • Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Msze św. z naukami dla dorosłych będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30. Sakrament pokuty będzie sprawowany we wtorek i środę, 15 minut przed każdą Mszą św.
  Natomiast dla dzieci ze SP nr 3 Msze św. według porządku przekazanego przez katechetów.
 • W naszej parafii trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godz. 20:00 do dolnego kościoła.
 • Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16:00 dla dzieci oraz o 17:30 i 19:00 dla dorosłych i młodzieży.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:30.
 • W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku w naszym kościele będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. Początek o godz. 06:00.
 • W piątek 13 marca przypada 1. r. śm. Ks. Adama Krukowskiego, poprzedniego proboszcza. Pamiętajmy o nim w modlitwie w tym dniu. Msza św. w rocznicę śmierci będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12:00.
 • W sobotę 14 marca o godzinie 15:00 nabożeństwo pokutne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przynoszą ze sobą kartonowe łzy.
 • Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 15 marca o godzinie 19:00.
 • W zakrystii można zapisywać się na zaproszenie na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
 • Dzieci ze szkoły podstawowej zachęcamy do przygotowania własnoręcznie palm, które należy przynieść do kościoła do 14 marca. Będą one wystawione w naszym kościele do niedzieli 29 marca. Na uczestników czeka słodka niespodzianka.
 • Dziś po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na misje.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku wyłożone też są bezpłatne broszurki o Triduum Paschalnym.
 • W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
  • Patryk Kruczkowski, kawaler z par. tut i Helena Pietrzak, panna z par. św. Wojciecha w Koninie. Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej. 

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał