Ogłoszenia 08.09.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
8 września 2019

  • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. odbędzie się w piątek 13.09 o godz. 19.00 w kościele.
  • Zapraszamy młodzież od 6 klasy szkoły podstawowej i starszą na spotkanie oazowe w najbliższy piątek 13 września o godzinie 19:00.
  • W sobotę 14.09 Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego.
  • Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 15.09 o godz. 19.00 w sali w dolnym kościele. Kolejny cykl rozpocznie się na wiosnę.
  • Młodzież z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, czyli szkół technicznych, licealnych, zawodowych, zapraszamy na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w przyszłą Niedzielę 15 września po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Zapraszamy również młodzież starszą i osoby pełnoletnie które jeszcze nie przyjęły Sakramentu Bierzmowania i nie uczestniczą w toczącym się obecnie przygotowaniu.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci przeżywających w tym roku pierwszą rocznicę przyjęcia Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 16 września o godzinie 19:00.
  • W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
    Krystian Ciok, kawaler z parafii M. B. Częstochowskiej w Zielonce i Magdalena Przysowa, panna z parafii tut. Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach stojących między nimi, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał