Ogłoszenia 1.12.2019

I NIEDZIELA ADWENTU
1 grudnia 2019

• Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Roraty odprawiane będą codziennie o godz. 6:30. Dzieci prosimy, żęby przynosiły własnoręcznie wykonane i podpisane kolorowe gwiazdki. Po roratach śniadanie dla dzieci. Prosimy o pomoc każdego rodzaju w ich przygotowywaniu. W czasie Adwentu od poniedziałku do piątku przed roratami w naszym kościele będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. Początek o 5:45.
  • Zbiórka dla ministrantów i lektorów w najbliższy wtorek 3 grudnia o godzinie 19:00.
  • W tym tygodniu przypada:
    pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 6:30, 15:00 i 18:00. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o 15:00 do Mszy św. wieczornej.
    pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6:30, 17:00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej Komunii św.) i 18:00.
    Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 17:00. Wizyta u chorych od godz. 09:00.
  • Rekolekcje parafialne rozpoczną się w II niedzielę Adwentu 08 grudnia i będą trwały do środy włącznie. W czasie rekolekcji nie będzie rorat. Msze św. z naukami będą o godz. 9:00, 16:30 – dla dzieci, 18:00 i 19:30. Osoby, które w tych dniach miały zamówioną intencję na Mszy roratniej proszone są o kontakt w zakrystii.
  • W niedzielę 08 grudnia na Mszy św. o godz. 10:30 grupa dziewczynek z naszej parafii złoży ślubowanie bielanek.
  • W tym tygodniu opłatki na stół wigilijny pan organista będzie roznosił od godz. 9:00 do 20:00, wg następującego porządku:
    Poniedziałek – Wrzosowa, Bankowa, Kresowa;
    Wtorek – Wojska Polskiego, Rolna, Budnicza;
    Środa – Osiedle Wituś;
    Czwartek – Wyszyńskiego 7 bloki 1, 2, 3;
    Piątek – Wyszyńskiego 7 bloki 4, 5, 6, 7, 8;
    Sobota – Wyszyńskiego 7 bloki 9, 10, 11, 12, 13.
    Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są w części na ogrzewanie kościoła, a w części dla pana organisty za jego posługę w naszej parafii.
  • Wizyta duszpasterska rozpocznie się w naszej parafii po zakończeniu rekolekcji, według następującego porządku:
    Czwartek 12 grudnia – Wyszyńskiego 11a i 11c (bloki Kolejowe)
    Piątek 13 grudnia – Wyszyńskiego 11b (bloki Kolejowe) i Buczka
    Sobota 14 grudnia – Legionów
    Wizytę rozpoczynamy o 16:30, a w soboty o 9:00. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.
  • Spotkanie dla kandydatów przygotowujący się od roku do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 15 grudnia po Mszy św. wieczornej.
  • W grudniu spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. we wtorek 17 grudnia o godzinie 19:00. Natomiast poświęcenie medalików dla dzieci będzie w niedzielę 15 grudnia na Mszy św. o godzinie 10:30.
  • Alumni III kursu Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na spektakl Scrooge, oparty na motywach Opowieści wigilijnej Dickensa. Z naszej parafii organizujemy wyjazd w niedzielę (15.12). Spektakl rozpocznie się o godzinie 15:00, wyjazd sprzed kościoła o 13:40. Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny. Koszt autokaru to 10 zł. Bielanki, ministranci, lektorzy jadą za darmo. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zachęcam.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.