Ogłoszenia 10.11.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
10 listopada 2019

  • W najbliższy poniedziałek, 11 listopada, będziemy obchodzić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym świątecznym dniu odbędzie się akcja „Niepodległa do Hymnu”. W duchu szacunku dla naszej tradycji narodowej po każdej mszy św. odśpiewamy Mazurek Dąbrowskiego.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się we wtorek 12 listopada o godzinie 19:00.
  • Poświęcenie i wręczenie modlitewników dzieciom przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 16 listopada o godzinie 15:00.
  • Zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie na szopkę Bożonarodzeniową. Wielkość maksymalna 0,5 na 0,5 m., technika dowolna. Szopki podpisane przez twórców należy przynieść do dnia 29 listopada. Prace zostaną wystawione w naszym kościele na wystawie od dnia 01.12 do 22.12.
  • Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone na nasze seminarium diecezjalne.
  • Dzisiaj po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla kościołów prześladowanych.
  • W polskich kinach wyświetlany jest film Nieplanowane. Opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki Planned Parenthood w USA. Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał