Ogłoszenia 10.11.2019

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
10 listopada 2019

• W najbliższy poniedziałek, 11 listopada, będziemy obchodzić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym świątecznym dniu odbędzie się akcja „Niepodległa do Hymnu”. W duchu szacunku dla naszej tradycji narodowej po każdej mszy św. odśpiewamy Mazurek Dąbrowskiego.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się we wtorek 12 listopada o godzinie 19:00.
  • Poświęcenie i wręczenie modlitewników dzieciom przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 16 listopada o godzinie 15:00.
  • Zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie na szopkę Bożonarodzeniową. Wielkość maksymalna 0,5 na 0,5 m., technika dowolna. Szopki podpisane przez twórców należy przynieść do dnia 29 listopada. Prace zostaną wystawione w naszym kościele na wystawie od dnia 01.12 do 22.12.
  • Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone na nasze seminarium diecezjalne.
  • Dzisiaj po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla kościołów prześladowanych.
  • W polskich kinach wyświetlany jest film Nieplanowane. Opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki Planned Parenthood w USA. Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.