Ogłoszenia 13.10.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019

  • Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele sprawowane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w kościele, a także do odmawiania różańca w rodzinie.
  • Spotkanie dla kandydatów przygotowujący się od roku do Sakramentu Bierzmowania dziś po Mszy Świętej o godzinie 18:00.
  • Można już zamawiać msze św. na rok 2020, a także uzgadniać terminy ślubów na przyszły rok i lata następne.
  • Od dziś można zamawiać wypominki za zmarłych.
  • Dzieci do 7 klasy szkoły podstawowej włącznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najpiękniej i najbardziej pomysłowo wykonany różaniec. Motywem przewodnim w wykonaniu różańca są misje święte. Podpisane różańce oddajemy do 15 października.
  • Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w listopadzie oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 25.10 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
  • Po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która udziela stypendiów naukowych dla dzieci i młodzieży.
  • W związku z obchodami Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, ogłoszonego przez Papieża Franciszka, Siostry Dominikanki Misjonarki zapraszają na”Misyjne Popołudnie z Misjonarkami”. W programie: po Mszy św. o godz. 14.30 misyjny festyn rodzinny (poznanie świętych patronów misji, quiz misyjny,  gry i zabawy dla dzieci, film misyjny), a o godz. 18.00 – różaniec misyjny z siostrami.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  • W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: Jadwiga Zielińska i Eugeniusz Syrzycki.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał