Ogłoszenia 13.10.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019

  • Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele sprawowane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w kościele, a także do odmawiania różańca w rodzinie.
  • Spotkanie dla kandydatów przygotowujący się od roku do Sakramentu Bierzmowania dziś po Mszy Świętej o godzinie 18:00.
  • Można już zamawiać msze św. na rok 2020, a także uzgadniać terminy ślubów na przyszły rok i lata następne.
  • Od dziś można zamawiać wypominki za zmarłych.
  • Dzieci do 7 klasy szkoły podstawowej włącznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najpiękniej i najbardziej pomysłowo wykonany różaniec. Motywem przewodnim w wykonaniu różańca są misje święte. Podpisane różańce oddajemy do 15 października.
  • Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w listopadzie oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 25.10 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
  • Po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która udziela stypendiów naukowych dla dzieci i młodzieży.
  • W związku z obchodami Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, ogłoszonego przez Papieża Franciszka, Siostry Dominikanki Misjonarki zapraszają na”Misyjne Popołudnie z Misjonarkami”. W programie: po Mszy św. o godz. 14.30 misyjny festyn rodzinny (poznanie świętych patronów misji, quiz misyjny,  gry i zabawy dla dzieci, film misyjny), a o godz. 18.00 – różaniec misyjny z siostrami.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  • W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: Jadwiga Zielińska i Eugeniusz Syrzycki.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.