Ogłoszenia 19.01.2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA ZWYKŁA
19 stycznia 2020

 • Witamy ks. Marka Malesę, proboszcza z Passewalku, w diecezji berlińskiej, który przebywa na urlopie naukowym i w tym czasie będzie mieszkał i pomagał w naszej parafii.
 • W kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach.
 • W poniedziałek 20 stycznia obchodzimy II rocznicę ingresu, czyli liturgiczną inauguracjię posługi naszego ordynariusza, ks. bp. Romualda Kamińskiego w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Pamiętajmy o Nim w tym dniu w naszej modlitwie.
 • Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
 • Porządek wizyty duszpasterskiej:
  • Poniedziałek /20 stycznia/ – ul. Wrzosowa (2 – 46) – 1. ksiądz nr. parzyste, 2. ksiądz nr. nieparzyste
  • Wtorek /21 stycznia/ – ul. Wrzosowa (50 – 82) – 1. ksiądz, ul. Jesionowa 2. ksiądz
  • Środa /22 stycznia/ – ul. Wrzosowa (82a – 98) – 1. ksiądz, ul. Czwartaków – 2. ksiądz
  • Czwartek /23 stycznia/ – ul. Olimpijska – 1. ksiądz, pl. Maratończyków – 2. ksiądz
  • Piątek /24 stycznia/ – ul. Jagodowa, Malinowa i Poziomkowa – 1. ksiądz, ul. Jarzębinowa i Piłkarska – 2. ksiądz
  • Sobota /25 stycznia/ – ul. Wyszyńskiego 7/1 – 1. ksiądz, ul. Wyszyńskiego 7/2 – 2. ksiądz, ok. godz. 13:00 ul. Wyszyńskiego 7/3 – dwóch księży

  w kolejnym tygodniu:

  • Poniedziałek /27 stycznia/ – ul. Wyszyńskiego 7/5 i ul. Sprinterska – 1. ksiądz, ul. Sosnowa i Tenisowa – 2. ksiądz
  • Wtorek /28 stycznia/ – ul. Wyszyńskiego 7/4 i Wyszyńskiego 7/7 – 1. ksiądz, ul. Wyszyńskiego 7H – 2. ksiądz
  • Środa /29 stycznia/ – ul. Wyszyńskiego 7/8 – 1. ksiądz, ul. Wyszyńskiego 7/21 – 2. ksiądz
  • Czwartek /30 stycznia/ – ul. Wyszyńskiego 7/9 i Wyszyńskiego 7/11 – 1. ksiądz, ul. Wyszyńskiego 7/13 – 2. ksiądz
  • Piątek /31 stycznia/ – ul. Wyszyńskiego 7/6 i Wyszyńskiego 7/18 – 1. ksiądz, ul. Wyszyńskiego 7/12 – 2. ksiądz
  • Sobota /01 lutego/ – ul. Wyszyńskiego 7/16 – 1. ksiądz, ul. Wyszyńskiego 7/19 – 2. ksiądz, ok. 13:00 – ul. Wyszyńskiego 7/20 – dwóch księży

  Wizytę rozpoczynamy o 16:30, a w soboty od godz. 9:00. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.
 • Osoby, które nie mogły przyjąć księdza z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie, a mają takie życzenie, mogą zgłosić to w kancelarii lub w zakrystii. Dodatkowy termin wizyty duszpasterskiej będzie 5 lutego.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał