Ogłoszenia 20.10.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
20 października 2019

  • Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele sprawowane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w kościele, a także do odmawiania różańca w rodzinie.
  • Spotkanie dla kandydatów przygotowujący się od roku do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 03 listopada po Mszy Świętej o godzinie 18:00.
  • Można już zamawiać msze św. na rok 2020, a także uzgadniać terminy ślubów na przyszły rok i lata następne.
  • Można już zamawiać wypominki za zmarłych.
  • Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w listopadzie oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 25 października o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  • W następną niedzielę 27 października będzie można nabyć audiobooki katolickie i edukacyjne dla dzieci i dorosłych.
  • Spotkanie dla ministrantów i lektorów w najbliższy wtorek 22 października o godzinie 19:00
  • W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Władysława Pytkowska i Aniela Terlecka.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał