Ogłoszenia 22.12.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ADWENTU
22 grudnia 2019

1. W poniedziałek i we wtorek o 5:45 Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła, a o godz. 6:30 roraty. We wtorek 24 grudnia Msza św. jest tylko rano.
2. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowywanie po roratach śniadań dla dzieci.
3. Porządek Mszy św. w Święta Bożego Narodzenia będzie następujący:
W pierwszy dzień świąt o 00:00 – pasterka, oraz o 09:00, 10:30 12:00 i 18:00.
W drugi dzień świąt, Msze św. według porządku niedzielnego.
Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień świąt, na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.

4. Msza św. w intencji osób, które ufundowały prezenty związane z bombkami będzie w piątek 27 grudnia o godz. 7:00.
5. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w styczniu i w lutym oraz dla osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, będzie w piątek 27 grudnia o godzinie 19:00 w dolnym kościele.
6. Młodzież oazowa przed kościołem rozprowadza sianko na stoły wigilijne.
7. Zbiórka dla ministrantów i lektorów w poniedziałek 23 grudnia o godzinie 19:00.
8. W niedzielę 29 grudnia po Mszy Św. o godz. 12:00. zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu dziecięco-młodzieżowej parafialnej Scholi “W kierunku Nieba” z Poświętnego. Po koncercie można będzie nabyć kalendarz okolicznościowy z okazji 10- lecia Scholi.
9. Porządek  wizyty duszpasterskiej:
Czwartek 02 stycznia: 11 Listopada – 1. ksiądz nr parzyste, 2. nr nieparzyste. Wizytę rozpoczynamy od godz. 16.00.
Sobota 04 stycznia: Okrzei – 1. ksiądz nr parzyste, 2. ksiądz nr nieparzyste; ok. godz. 14:00 ul. Małcużyńskiego – 2. księży. Początek wizyty od godz. 9:00.
Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.
Rozkład kolędy na kolejny tydzień jest dostępny na stronie parafialnej.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
11. Dziękujemy r. Siekierko za choinki do kościoła i panom, którzy je ustawiali.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał