Ogłoszenia 23.02.2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII NIEDZIELA ZWYKŁA
23 lutego 2020

 • Dziś rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie o godz. 19.00 w sali na plebanii.
 • Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Pierwsze katechezy w najbliższy poniedziałek i czwartek o godz. 20.00 w kościele.
 • Zbiórka dla bielanek w sobotę 29 lutego o godz. 14:00 w salce na plebanii.
 • W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 7:00, 9:00 16:30, 18:00 i 19:30. W tym dniu obowiązuje wszystkich dorosłych od 18 do 60 roku życia post ścisły oraz wszystkich od 14 r. życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W środę zaczyna się tydzień modlitw o trzeźwość Narodu. Jest to właściwy czas, aby podjąć wstrzemięźliwości od alkoholu, papierosów i innych używek. Można też składać i odnawiać przyrzeczenia trzeźwościowe.
 • Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16:00 dla dzieci oraz o godz. 17:00 i 19:00 dla dorosłych i młodzieży
  • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.
 • Rekolekcje parafialne rozpoczną się w drugą Niedzielę Wielkiego Postu (08 marca) i będą trwały do środy (11 marca) włącznie.
 • W zakrystii można zapisywać się na zaproszenie na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter