Ogłoszenia 27.10.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

GŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
27 października 2019

 • Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele sprawowane są codziennie, do czwartku 31 października, o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w kościele, a także do odmawiania różańca w rodzinie.
 • Można już zamawiać wypominki za zmarłych. Modlitwa wypominkowa w naszym kościele jest w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 9:00 i 10:30.
 • Spotkanie dla kandydatów przygotowujący się od roku do Sakramentu Bierzmowania dziś po Mszy Świętej wieczornej.
 • Jutro obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła, które miało miejsce 28.10.2001 r. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.
 • Dziś po mszach św. można nabyć audiobooki katolickie i edukacyjne dla dzieci i dorosłych.
 • Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród za konkurs różańcowy odbędzie się jutro, w poniedziałek 28 października, o godzinie 17:00, czyli pół godziny przed różańcem.
 • Zapraszamy na Bal Świętych Uśmiechniętych, w czwartek, 31 października 2019 r. 
Początek w klasztorze Sióstr Dominikanek o godz. 16:30, a następnie orszak uda się do  SP nr 4. Zachęcamy do przebrania się za świętego. Można uwzględnić motyw misyjny. Przewidziane są konkursy i wiele niespodzianek, a dla specjalny konkurs na ciasto z dyni, bo DYNIA JEST DO JEDZENIA, A NIE DO STRASZENIA.
 • W piątek 01 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Nie będzie mszy św. o godz. 12:00, a w zamian będzie msza św. o godz. 13:30 na cmentarzu. W związku z tym, że jest to pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas każdej mszy św. Chorych natomiast odwiedzimy według następującego porządku: ks. Proboszcz w czwartek 31.10, ks. Łukasz w piątek 08.11.
 • W sobotę 02 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18.00. Procesja i modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17:00.
 • W dniach od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego, zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych, po przystąpieniu do spowiedzi sakramentalnej, przyjęciu Komunii św. i modlitwie w intencji ogłoszonej przez papieża, którą jest modlitwa o pokój na Bliskim Wschodzie.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.