Ogłoszenia 27.10.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

GŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
27 października 2019

 • Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele sprawowane są codziennie, do czwartku 31 października, o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w kościele, a także do odmawiania różańca w rodzinie.
 • Można już zamawiać wypominki za zmarłych. Modlitwa wypominkowa w naszym kościele jest w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 9:00 i 10:30.
 • Spotkanie dla kandydatów przygotowujący się od roku do Sakramentu Bierzmowania dziś po Mszy Świętej wieczornej.
 • Jutro obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła, które miało miejsce 28.10.2001 r. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.
 • Dziś po mszach św. można nabyć audiobooki katolickie i edukacyjne dla dzieci i dorosłych.
 • Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród za konkurs różańcowy odbędzie się jutro, w poniedziałek 28 października, o godzinie 17:00, czyli pół godziny przed różańcem.
 • Zapraszamy na Bal Świętych Uśmiechniętych, w czwartek, 31 października 2019 r. 
Początek w klasztorze Sióstr Dominikanek o godz. 16:30, a następnie orszak uda się do  SP nr 4. Zachęcamy do przebrania się za świętego. Można uwzględnić motyw misyjny. Przewidziane są konkursy i wiele niespodzianek, a dla specjalny konkurs na ciasto z dyni, bo DYNIA JEST DO JEDZENIA, A NIE DO STRASZENIA.
 • W piątek 01 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Nie będzie mszy św. o godz. 12:00, a w zamian będzie msza św. o godz. 13:30 na cmentarzu. W związku z tym, że jest to pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas każdej mszy św. Chorych natomiast odwiedzimy według następującego porządku: ks. Proboszcz w czwartek 31.10, ks. Łukasz w piątek 08.11.
 • W sobotę 02 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18.00. Procesja i modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17:00.
 • W dniach od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego, zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych, po przystąpieniu do spowiedzi sakramentalnej, przyjęciu Komunii św. i modlitwie w intencji ogłoszonej przez papieża, którą jest modlitwa o pokój na Bliskim Wschodzie.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał