Ogłoszenia 29.03.2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
29 marca 2020

 • Msze święte w niedziele będą odprawiane według takiego samego porządku zarówno w kościele, jak i w kaplicy w dolnym kościele (ograniczenie do 5 osób).
 • W dni powszednie Msze święte będą odprawiane rano o godz. 7:00 i wieczorem o godz. 18:00, według takich samych zasad jak w niedziele.
 • Kościół na indywidualną modlitwę będzie otwarty od godz. 7:00 do 9:00 i od godz. 17:00 do 19:00. W tym czasie będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.
 • W związku z nadzwyczajną sytuacją prosimy, żeby spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni przed świętami. Do konfesjonałów prosimy podchodzić po dwie osoby na przemian z jednej i drugiej strony. Po spowiedzi dwóch osób, ksiądz za każdym razem dokona dezynfekcji miejsca gdzie klęczy penitent i wtedy będą mogły podejść kolejne dwie osoby. W zależności od potrzeby godziny spowiedzi zostaną wydłużone.
 • Wszystkie dodatkowe nabożeństwa jak Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, konferencje, katechezy, spotkania przygotowujące do sakramentów i tym podobne zostają zawieszone do odwołania
 • Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sprawach pilnych.
 • Zarazem przypominam o udzielonej dyspensie od uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
 • Nasz biskup ordynariusz zachęca, by codziennie o godzinie 20:30 odmawiać w domach Różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych oraz porządkowych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
 • Normy dotyczące Liturgii Triduum Paschalnego w naszej parafii podamy za tydzień.
 • Na portalu Youtube transmitowana jest Msza św. z naszego kościoła. W dni powszednie o godz. 18:00, w niedziele o 12:00.
 • Również Liturgia Niedzieli palmowej i Triduum Paschalnego będzie transmitowana w internecie.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał