Ogłoszenia 29.09.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
29 września 2019

 • We wtorek rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w kościele, a także do odmawiania różańca w rodzinie.
 • Zbiórka dla ministrantów i lektorów w najbliższy wtorek  01.10 o godzinie 19:00.
 • Wszystkie dziewczynki ze szkoły podstawowej, które chciałyby zostać bielankami, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30, w dolnym kościele.
 • W tym tygodniu przypada:
  ·      pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 15:00 i 18:00. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o 15:00 do Mszy św. wieczornej.
  ·      pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 17:00, w której uczestniczą dzieci przygotowujące się do rocznicy Komunii św. oraz 18:00. Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16:00. Wizyta u chorych od godz. 09:00.
 • Zapraszamy wszystkie osoby należące do Kół Żywego Różańca modlących się za dzieci w najbliższą Niedzielę 6 października na spotkanie o godzinie 19:00.
 • W przyszłą niedzielę 6 października będziemy gościć w naszej parafii ks. Dariusza Gugałę, który wygłosi kazanie i będzie zbierał ofiary na budowę kościoła w Markach.
 • Zapraszamy do konkursu plastycznego na najpiękniej i najbardziej pomysłowo wykonany różaniec. Do wzięcia udziału w tym konkursie zapraszamy dzieci od zerówki do 7 klasy szkoły podstawowej włącznie. Motywem przewodnim w wykonaniu różańca są misje święte. Podpisane różańce oddajemy do 15 października katechetom lub w zakrystii.
 • Osoby dorosłe i młodzież, którzy chcieliby utworzyć chór parafialny prosimy o zgłaszanie się do pana Andrzeja, naszego organisty.
 • Od 01 października będzie można zamawiać Msze św. na rok 2020. Można również uzgadniać terminy ślubów na przyszły rok i lata następne.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 • W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Julia Potaczek i Danuta Płócienniczak.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.