Ogłoszenia 29.12.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
29 grudnia 2019

1. Spotkanie opłatkowe dla Asysty mężczyzn, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00.
2. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku we wtorek o godz. 18:00. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
3. W środę 1 stycznia Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to uroczystość nakazana. Msze św. według porządku niedzielnego.
4. W tym tygodniu przypada:
• pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 15:00 i 18:00. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 15:00 do Mszy św. wieczornej.
• pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 17:00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej Komunii. św.) i 18:00. Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16:30. Wizyta u chorych w piątek od godz. 09:00.
5. W poniedziałek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego.
6. Porządek wizyty duszpasterskiej:
• Czwartek /02 stycznia/: ul. 11 Listopada – 1 ksiądz nr parzyste, 2 ksiądz nr nieparzyste – początek od godz. 16:00.
• Sobota /04 stycznia/: ul. Okrzei – 1 ksiądz nr parzyste, 2 ksiądz nr nieparzyste; ok. godz. 14:00 ul. Małcużyńskiego – 2 księży

W kolejnym tygodniu:
• Wtorek /07 stycznia/: ul. Armii Krajowej (1 – 28) – 1 ksiądz nr parzyste, 2 ksiądz nr nieparzyste
• Środa /08 stycznia/: ul. Armii Krajowej (29 – 53) – 1 ksiądz, ul. Brzozy – Brzeziny (1 – 27) – 2 ksiądz
• Czwartek /09 stycznia/: ul. Brzozy – Brzeziny (30 – 34) i ul. Akacjowa – 1 ksiądz, ul. Kasztanowa i ul. Bankowa (37 – 14a) – 2 ksiądz
• Piątek /10 stycznia/: ul. Bankowa (1 – 13) – 1 ksiądz, ul. Kresowa i ul. Rolna – 2 ksiądz
• Sobota /11 stycznia/: ul. Wilsona (od ul. Wyszyńskiego do ul. Armii Krajowej) – 1 ksiądz nr parzyste, 2 ksiądz nr nieparzyste

Wizytę rozpoczynamy o 16:30, a w soboty od 9:00. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał