Ogłoszenia duszpasterskie
VI Niedziela Wielkiego Postu 28 marca 2021 r.

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30. Możliwość spowiedzi do środy włącznie. Kancelaria parafialna czynna będzie do środy włącznie. Również do środy włącznie o godz. 6:15 w kościele będzie sprawowana jutrznia – poranna modlitwa Kościoła.
 2. ks. Mateusz odwiedzi chorych w środę od godz. 10:00. Ks. Proboszcz natomiast w późniejszym terminie.
 3. Porządek Triduum Paschalnego:
 • Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy do godz. 21:30.
 • Wielki Piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 8:00. Liturgia adoracji krzyża dla dzieci o godz. 15:00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:30.
 • Wielka Sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9:00 do 15:00 co 20 min. W zależności od warunków pogodowych błogosławieństwo będzie w dolnym kościele lub na dworze.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
 • Wigilia paschalna (Wielka Sobota), która przynależy już do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 19:30. Na tę Mszę przychodzimy ze świecami.
 • Msze św. w dzień (Niedziela) o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00
 1. W poniedziałek wielkanocny Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00
 2. W Wielki Piątek post ścisły obowiązuje wszystkich od 18. do 60. roku życia, a osoby od 14. roku życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy, aby ten znak wyrzeczenia przedłużyć na Wielką Sobotę.
 3. Dziękuję panom z Asysty Liturgicznej Mężczyzn za uporządkowanie terenu przykościelnego na święta.
 4. Odprawa wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów w środę o godz. 19:00.
 5. W kaplicy MB został wystawiony kosz na skarbonki z jałmużną wielkopostną. Prosimy o przynoszenie skarbonek do Poniedziałku Wielkanocnego. Wasze ofiary zostaną przekazane do domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na warszawskich Płudach.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.