OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 maja 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
10 maja 2020

  • Nabożeństwa majowe odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. Szczególna intencja, która nam towarzyszyć będzie to modlitwa o deszcz.
  • W sobotę przypada Uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  • Dziękuję za wszystkie ofiary, które w tym trudnym dla nas wszystkich czasie składacie na potrzeby materialne naszej parafii.
  • Na internetowej stronie parafialnej można znaleźć odnośnik do petycji do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec osób pragnących swobodnie uczestniczyć w nabożeństwach.
    Jest też drugi odnośnik: Apel do Kościoła i świata w obliczu poważnego kryzysu. Zachęcamy do zapoznania się z nim i dołączenia do sygnatariuszy tego apelu. Są wśród nich osoby duchowne, lekarze, naukowcy, prawnicy, przedstawiciele prasy.
  • W dalszym ciągu będziemy transmitować celebrację Mszy Świętej z naszego kościoła. W niedziele o godz. 12.00, w dni powszednie o 18.00.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał