OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 maja 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
17 maja 2020

 • Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Szczególna intencja, która nam towarzyszy to modlitwa o deszcz.
 • W poniedziałek przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła.
 • Od poniedziałku do środy przypadają błagalne dni modlitw o urodzaje, tzw. dni krzyżowe. Msza wieczorna w tych dniach będzie sprawowana według formularza Mszy w okresie zasiewów.
 • W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która przypada w niedzielę 31 maja.
 • W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 • W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
  Paweł Rybacki, kawaler z par. tut. i Sylwia Kowalska,
  Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
 • Z naszego kościoła transmitujemy celebrację Mszy Świętej, w niedziele o godz. 12.00, w dni powszednie o 18.00.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 • Dziękuję za wszystkie ofiary, które w tym trudnym dla nas wszystkich czasie składacie na potrzeby materialne naszej parafii.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał