OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 maja 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
24 maja 2020

  • Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Szczególna intencja, która nam towarzyszy to modlitwa o deszcz. Na zakończenie nabożeństwa nowenna do Ducha Świętego.
  • Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny oraz czas spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.
  • Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w czerwcu oraz chrzestnych, jeśli pochodzą z naszej parafii, w piątek o godzinie 19.00 w kościele.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  • W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
    Paweł Rybacki, kawaler z par. tut. i Sylwia Kowalska, panna z par. M. B. Częstochowskiej w Zielonce
    Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
  • Dziękuję za wszystkie ofiary, które w tym trudnym dla nas wszystkich czasie składacie na potrzeby materialne naszej parafii.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał