OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 kwietnia 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
26 kwietnia 2020

  • W związku z nowym rozporządzeniem, w naszym kościele w Mszy Świętej mogą uczestniczyć aż 33 osoby. Msze Święte w niedziele i w dni powszednie będą odprawiane zarówno w kościele jak i w kaplicy.
  • W dalszym ciągu będziemy transmitować celebrację Mszy Świętej z naszego kościoła. W niedziele o godz. 12.00, w dni powszednie o 18.00.
  • W tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Sakrament pokuty i pojednania będzie sprawowany rano podczas Mszy Świętej i po południu od godz. 16.30. Msze Święte będą o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. Osoby starsze i chore, które są odwiedzane z Komunią Świętą, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 22 781 04 11.
  • Bp Ordynariusz udzielił na najbliższy piątek, 1 maja, dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • Nabożeństwa majowe odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. Szczególna intencja, która nam towarzyszyć będzie to modlitwa o deszcz.
  • Ze względu na niedzielę wielkanocną, Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane według porządku niedzielnego. O godz. 12.00 Msza Święta zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.