OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 kwietnia 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
26 kwietnia 2020

  • W związku z nowym rozporządzeniem, w naszym kościele w Mszy Świętej mogą uczestniczyć aż 33 osoby. Msze Święte w niedziele i w dni powszednie będą odprawiane zarówno w kościele jak i w kaplicy.
  • W dalszym ciągu będziemy transmitować celebrację Mszy Świętej z naszego kościoła. W niedziele o godz. 12.00, w dni powszednie o 18.00.
  • W tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Sakrament pokuty i pojednania będzie sprawowany rano podczas Mszy Świętej i po południu od godz. 16.30. Msze Święte będą o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. Osoby starsze i chore, które są odwiedzane z Komunią Świętą, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 22 781 04 11.
  • Bp Ordynariusz udzielił na najbliższy piątek, 1 maja, dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • Nabożeństwa majowe odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. Szczególna intencja, która nam towarzyszyć będzie to modlitwa o deszcz.
  • Ze względu na niedzielę wielkanocną, Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane według porządku niedzielnego. O godz. 12.00 Msza Święta zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał