OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA ADWENTU
27 listopada 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Roraty odprawiane będą codziennie (oprócz niedziel) o godz. 6:30. Po roratach śniadanie dla dzieci. Prosimy o pomoc każdego rodzaju w ich przygotowywaniu. Dzieci prosimy, żeby przynosiły własnoręcznie wykonane i podpisane kolorowe gwiazdki.
  W czasie Adwentu od poniedziałku do piątku przed roratami w naszym kościele będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. Początek o 5.45.
 2. Spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania dzisiaj o 19:00 w dolnym kościele.
 3. W tym tygodniu przypada:
 • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 15.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15.00 do mszy św. wieczornej. Msza św. w int. powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 17.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy i po południu od godz. 17.00. Wizyta u chorych od godz. 9.00. Wyjątkowo w ten pierwszy piątek m-ca adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 20.00 do 21.00. Na zakończenie Apel Jasnogórski.
 • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 6.30. Po Mszy różaniec.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. w intencji KŻR modlących się za dzieci o godz. 18.00. Po mszy spotkanie KŻR.
 1. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w II niedzielę Adwentu 04.12 i będą trwały do środy włącznie. W czasie rekolekcji nie będzie rorat. Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz. 9.00, 18.00 i 19.45, dla dzieci o 16.30.
 2. Spotkanie dla dzieci I-komunijnych oraz ich rodziców odbędzie się w piątek 2 grudnia o 19:15 w kościele.
 3. Za tydzień 4 grudnia na Mszy Świętej o godz. 10.30 bielanki złożą przyrzeczenie oddania się Matce Bożej Niepokalanej, a nowe bielanki przyjmą Cudowny Medalik Najświętszej Maryi Panny.
 4. Organizujemy zimowy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 11-18 lutego (I tydzień ferii). Koszt wyjazdu to 1250 lub – dla chcących jeździć na nartach – 1450 zł (nie licząc dofinansowania). Zapisy w zakrystii. Przy zapisach prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł. Spotkanie w sprawie zimowiska dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się w niedzielę 11 grudnia po Mszy o 10:30 w dolnym kościele.
 5. Przy kaplicy MB są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek oraz dożywianie dzieci ze świetlic Caritas.
 6. Na ścianach kościoła, tak jak w poprzednich latach, wiszą bombki. Każda bombka to konkretny dar serca. Wsparciem obejmiemy dzieci z domu dziecka u Sióstr Franciszkanek. Prosimy o niepakowanie produktów w ozdobny papier, ułatwi to transport i przekazanie darów. Dary przynosimy do niedzieli 11 grudnia i składamy je w kaplicy Matki Bożej.
 7. Na osiedlu przy ul. Wyszyńskiego 7 opłatki będą roznoszone od 08.12. Dokładny harmonogram podamy w przyszłą niedzielę.
 8. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 9. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską:
  Poniedziałek11 – Okrzei jeden ksiądz od początku, drugi od końca
  Wtorek 11 – Buczka jeden ksiądz i Czwartaków drugi ksiądz
  Środę 11 – Focha jeden ksiądz od początku, drugi od końca i Małcużyńskiego
  Czwartek 12 – Brzozowa jeden ksiądz nr. parzyste, drugi nieparzyste i Jesionowa
  Sobota 12 Legionów jeden ksiądz nr. parzyste, drugi nieparzyste
  w kolejnym tygodniu:
  czwartek 12 – Wilsona 4 – 30 jeden ksiądz i Wilsona 5 – 21 drugi ksiądz od godz. 16.00
  piątek12 – Wilsona 32 – 80 jeden ksiądz i Wilsona 25 – 57 drugi ksiądz
  sobota12 – Wilsona 63 – 111b jeden ksiądz i Sosnowa drugi ksiądz
  Wizytę rozpoczynamy o 16.30 (wyjątek 08.12) a w soboty o 9.00. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.
  Rodziny, które sprowadziły się do naszej parafii w minionych latach, chcące przyjąć księdza z wizytą duszpasterską prosimy o zgłoszenie się w zakrystii, kancelarii lub za pomocą poczty elektronicznej
 10. Klerycy naszego Seminarium zapraszają na sztukę teatralną pt.: „Pinokio”. Wyjazd z naszej parafii odbędzie się w sobotę 17 grudnia. Wyjazd z Zielonki o 17:15. Powrót około 20.30. Koszt wyjazdu – 15 zł. Zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza dzieci, młodzież i całe rodziny. Zapisy w zakrystii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.