OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Roraty odprawiane będą codziennie (oprócz niedziel) o godz. 6:20. Po roratach śniadanie dla dzieci. Prosimy o pomoc każdego rodzaju w ich przygotowywaniu. Dzieci prosimy, żeby przynosiły własnoręcznie wykonane i podpisane kolorowe gwiazdki. W czasie Adwentu od poniedziałku do piątku przed roratami w naszym kościele będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. Początek o 5.30.
 2. W związku z różnymi zagrożeniami, które spotykają naszą Ojczyznę, zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Do końca listopada po Mszy wieczornej będziemy odmawiać litanię do św. Andrzeja oraz modlitwę za Ojczyznę, a na zakończenie modlitwę Pod Twoją Obronę.

 3. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj w dolnym kościele; grupa starsza o godz. 16:45, grupa młodsza o 19:00.

 4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. w grudniu odbędzie się wyjątkowo w piątek 03.12 o godzinie 19.00 w dolnym kościele. Natomiast spotkanie dla dzieci odbędzie się w sobotę 04.12 o 16:00 w kościele.

 5. W tym tygodniu przypada:

 • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 6.20, 15.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy o 15.00 do Mszy wieczornej.

 • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.20, 17.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy i po południu od godz. 17.00. Wizyta u chorych od godz. 9.00.

 • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 6.20. Po Mszy różaniec.

 1. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w II niedzielę Adwentu 05.12 i będą trwały do środy włącznie. W czasie rekolekcji nie będzie rorat. Msze św. z naukami dla dorosłych będą
  o godz. 9.00, 18.00 i 19.30, dla dzieci o 16.30.

 2. Ze względu na rekolekcje za tydzień nie będzie spotkania dla KŻR modlących się za dzieci.

 3. Za tydzień 5 grudnia podczas Mszy Świętej bielanki złożą przyrzeczenie oddania się Matce Bożej Niepokalanej, a 5 nowych bielanek przyjmie Cudowny Medalik Najświętszej Maryi Panny.

 4. Przy kaplicy MB są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek oraz dożywianie dzieci ze świetlic Caritas.

 5. Na ścianach kościoła, tak jak w poprzednich latach, wiszą bombki. Każda bombka to konkretny dar serca. W tym roku wsparciem obejmiemy dzieci z domu dziecka u Sióstr Franciszkanek oraz podopiecznych warszawskich hospicjów. Prosimy o niepakowanie produktów w ozdobny papier, ponieważ ułatwi to transport i przekazanie darów. Dary przynosimy do niedzieli, 12 grudnia, i składamy je w kaplicy Matki Bożej.

 1. W tym tygodniu opłatki na stół wigilijny pan organista będzie roznosił od godz. 10.00 do 20.00, wg następującego porządku:
  Poniedziałek – osiedle Wituś;
  Wtorek – Wrzosowa, Kresowa, Budnicza;
  Środa – Wojska Polskiego, Rolna;
  Czwartek – Wyszyńskiego 7 bloki 4, 5, 6, 7, 8;
  Piątek – Wyszyńskiego 7 bloki 12, 13, 14, 22;
  Sobota – Wyszyńskiego 7 bloki 9, 10, 11,.

Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są w części na ogrzewanie kościoła, a w części dla pana organisty za jego posługę w naszej parafii.

 1. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w pierwszym tygodniu Adwentu według następującego porządku:
  Poniedziałek
  29.11– ul. Wyszyńskiego 7 bl. 4, 7 i Wyszyńskiego 7H
  Wtorek
  30.11– Wyszyńskiego 7 bl. 8 i 21
  Środa
  01.12– Wyszyńskiego 7 bl. 11, 13, 18 (zmiana! bez bl. nr 9, tam wizyta 11.12)
  Czwartek
  02.12– Wyszyńskiego 7 bl. 6, 12, 14
  Sobota
  04.12– Wyszyńskiego 7 bl. 16, 19 i ok. 14.00 bl. 20

  W kolejnym tygodniu:
  Czwartek 09.12 – Wyszyńskiego 7 bl. 1 i 3
  Piątek 10.12 – Wyszyńskiego 7 bl. 10 i 15
  Sobota 11.12– Wyszyńskiego 7 bl. 2, 5, 9, 22

Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00. Na wizytę prosimy przygotować: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.
W czasie wizyty duszpasterskiej w środy kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 1. Klerycy naszego Seminarium zapraszają na sztukę teatralną „Pan przemówił”. Wyjazd z naszej parafii odbędzie się w niedzielę 19 grudnia, sprzed kościoła około godz. 14.00. Powrót około 18.00. Szczegóły na plakacie, a zapisy u ks. Mateusza. Koszt autokaru – 10 zł.

 2. Są jeszcze wolne miejsca na zimowisko w Krościenku nad Dunajcem. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Szczegóły i zapisy u ks. Mateusza.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.