OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 dla dzieci oraz o 17.15 i 19.00 dla dorosłych i młodzieży.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30
  • w każdy piątek Wielkiego Postu po nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 19.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
  1. W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku w naszym kościele o godz. 06.15, będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła.
  2. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w drugą Niedzielę Wielkiego Postu (28.02) i będą trwały do środy (03.03) włącznie. Będzie je głosił ks. Grzegorz Mioduchowski, proboszcz z parafii w Nadmie.
  3. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się  do I-ej komunii św. we wtorek 23.02 w kościele. O godzinie 18.30 klasa III b o 19.30 klasa III a.
  4. Na stoliku z prasą wyłożone są skarbonki Caritas na jałmużnę wielkopostną. Skarbonki z zebranymi ofiarami będzie można przynieść do kościoła w Niedzielę Palmową. Pieniądze, jako jałmużna wielkopostna zostaną przekazane dla domu dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na warszawskich Płudach.
  5. Za tydzień po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na misje.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.