OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA ADWENTU 6 grudnia 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. W czasie rekolekcji nie będzie rorat. Msze św. z naukami będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00, 18.00 i 19.30 dla dorosłych oraz o godz. 16.30 dla dzieci.
 2. We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 3. Roraty w tym tygodniu od czwartku do soboty o godz. 6.30. Dzieci prosimy o przynoszenie własnoręcznie wykonanych i podpisanych kolorowych gwiazdek. Również w tym tygodniu od czwartku do soboty przed roratami w naszym kościele będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. Początek o 5.45.
 4. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tylko w piątek po mszy św. wieczornej do godziny 20.00.
 5. Przy kaplicy MB są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek oraz dożywianie dzieci ze świetlic Caritas.
 6. Na ścianach kościoła, tak jak w poprzednim roku wiszą bombki. Każda bombka to konkretny dar serca. W tym roku wsparciem obejmiemy podopiecznych Fundacji „Warszawskie Hospicjum dla Dzieci” oraz dzieci i ich mamy mieszkające w Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach pod Warszawą, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
  Prosimy o niepakowanie produktów w ozdobny papier, ponieważ ułatwi to transport i przekazanie darów.
 7. W kaplicy M. B. są wystawione szopki. Zachęcamy do ich obejrzenia. Natomiast na stoliku są kartki do głosowania na najpiękniejszą szopkę. Zasada głosowania: jedna osoba, jeden głos.
 8. W tym tygodniu opłatki na stół wigilijny, pan organista będzie roznosił od godz. 10.00 do 20.00, wg następującego porządku: Poniedziałek – Wyszyńskiego 11 A, B, C; Wtorek – Wojska Polskiego, Rolna, Budnicza; Środa – Wyszyńskiego 7 bloki 1, 2, 3, Czwartek – Osiedle Wituś, Piątek – Wyszyńskiego 7 bloki 4, 5, 6, 7, 8; Sobota – Wyszyńskiego 7 bloki 9, 10, 11, 12, 13.
  Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są w części na ogrzewanie kościoła, a w części dla pana organisty za jego posługę w naszej parafii.
 9. Po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą znajdują się również broszury o duszach czyśćcowych, świadkach Jehowy.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał