OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
2 stycznia 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

 

 1. Dzisiaj w godzinach od 15 do 18, do domów zapukają kolędnicy misyjni. Będą to dzieci z koła misyjnego, wraz z siostrami. Wszelkie zebrane ofiary pieniężne kolędnicy przekazują do Papieskiego Dzieła Misyjnego dla dzieci z Kazachstanu i Uzbekistanu. Kolędników można natomiast obdarować czymś słodkim.
 2. Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej spotkanie członków KŻR modlącego się za dzieci.
 3. W tym tygodniu przypada:
 • pierwszy czwartek miesiąca. Jest to Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej mszy błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje. Msza św. w int. powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 09.00.
 • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii. św.). Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 16.30. Wizyta u chorych od godz. 09.00.
  Po mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.
 1. Spotkanie opłatkowe asysty kościelnej dorosłych i szafarzy nadzwyczajnych w czwartek 6 stycznia o godz. 16.00.
 2. Spotkanie opłatkowe dla lektorów, ministrantów i kandydatów w czwartek 6 stycznia po Mszy świętej wieczornej.
 3. Za tydzień po Mszy świętej o 10.30, spotkanie organizacyjne na temat zimowiska.
 4. Porządek wizyty w tym tygodniu:
  Poniedziałek 03.01: Armii Krajowej 1- 25 – nieparzyste (jeden ksiądz), Armii Krajowej 2- 24 – parzyste (drugi ksiądz)
  Wtorek 04.01: Armii Krajowej 26 – 53 (jeden ksiądz), Sosnowa, Kasztanowa (drugi ksiądz)
  Środa 05.01: Paderewskiego 2 – 34 parzyste (jeden ksiądz), Paderewskiego 3 – 21 nieparzyste (drugi ksiądz)
  Sobota 08.01: Paderewskiego 29 – 93 parzyste (jeden ksiądz), Paderewskiego 38 – 88 nieparzyste (drugi ksiądz)
  W kolejnym tygodniu:
  Poniedziałek 10.01: Paderewskiego 1 blok dwóch księży
  Wtorek 11.01: Wrzosowa 1-36, parzyste jeden ksiądz, nieparzyste drugi ksiądz
  Środa 12.01: Wrzosowa 37-78,  parzyste jeden ksiądz, nieparzyste drugi ksiądz
  Czwartek 13.01: Wrzosowa 80-98,  jeden ksiądz, Pastuszków, Budnicza, Kresowa,  drugi ksiądz
  Piątek 14.01: Brzozy – Brzeziny, parzyste jeden ksiądz, nieparzyste drugi ksiądz
  Sobota 15.01: 11 listopada, parzyste jeden ksiądz, nieparzyste drugi ksiądz
  Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00. Na wizytę prosimy przygotować: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.
  Rodziny, które sprowadziły się do naszej parafii w minionych dwóch latach, chcące przyjąć księdza z wizytą duszpasterską prosimy o zgłoszenie się w zakrystii, kancelarii lub za pomocą poczty elektronicznej.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Eugeniusz Kochanowski

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.