OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Msze św. z naukami dla dorosłych będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.45.
  Sakrament pokuty będzie sprawowany we wtorek i środę, 15 minut przed każdą mszą świętą.
  We wtorek i w środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  Dzieci ze SP 3 przychodzą na rekolekcje według porządku przekazanego przez katechetów.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
 • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 oraz o 19.00 dla dorosłych i młodzieży.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
 1. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele o godz. 06.15 jest sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. W tym tygodniu tylko w czwartek i piątek.
 2. W sobotę 19.03 przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 3. Spotkania dla wszystkich kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 20 marca w dolnym kościele. Grupa starsza o godz. 16:45, grupa młodsza o 19:00.
 4. Zbiórka lektorów i starszych ministrantów odbędzie się w przyszły wtorek 22 marca o godz. 18:45.
 5. Jeśli ktoś posiada nadmiar medalików lub różańców (mogą być nawet rozerwane) może je przynieść do kościoła. W kaplicy Matki Bożej będzie wystawiony koszyk do którego można je złożyć. Zostaną one przekazane na Ukrainę.
 6. Dzieci ze szkoły podstawowej zachęcamy do przygotowania własnoręcznie palm, które należy przynieść do kościoła do 26.03. Będą one wystawione w naszym kościele do niedzieli 03.04. Na uczestników czeka słodka niespodzianka.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. Na stoliku z prasą wyłożone są skarbonki Caritas na jałmużnę wielkopostną. Skarbonki
  z zebranymi ofiarami będzie można przynieść do kościoła w Niedzielę Palmową. Pieniądze, jako jałmużna wielkopostna, zostaną przekazane, tak jak rok temu, dla domu dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na warszawskich Płudach.
 9. Po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na misje.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.