OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Msze św. z naukami dla dorosłych będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00, 18.00 i 19.30. Dla dzieci o godz. 16.45. Sakrament pokuty będzie sprawowany we wtorek i środę, 15 minut przed każdą mszą świętą.
  W czasie rekolekcji nie będzie mszy św. o 7.00.
  We wtorek 02.03 i w środę 03.03 kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
 • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.15 i 19.00 dla dorosłych i młodzieży.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30
 • w każdy piątek Wielkiego Postu po nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 19.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 1. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele o godz. 06.15, będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. W tym tygodniu tylko w czwartek i piątek.
 2. W tym tygodniu przypada:
 • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15.00 do mszy św. wieczornej. Msza św. w int. powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 15.00. Po mszy nowenna w int. powołań za wstawiennictwem bł. Ignacego Kłopotowskiego
 • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 17.00  i 18.00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii. św.). Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 17.00. Wizyta u chorych od godz. 09.00.
 • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 7.00. Po mszy św. różaniec.
 1. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w poniedziałek 08.03 o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 2. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
 • Mariusz Tomaszewski, kawaler z par. tut. i Paulina Pionko, panna z par. św. Maksymiliana Kolbe w Warszawie.

Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. Przed kościołem bielanki rozprowadzają kartki świąteczne. Ofiary przeznaczone są na fundusz bielanek.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 8.03 w kościele. Grupa starsza o godz. 18:45; grupa młodsza o 19:15.
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorje, która odbędzie się w dniach 1-9 maja br. Więcej informacji oraz kontakt do zapisów podany jest na plakacie w gablocie.
 5. Dziś po mszy zbiórka ofiar do puszek na misje.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.