OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA ADWENTU 13 grudnia 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. W sobotę 19 grudnia 2020 roku w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ogarnijmy szczególnie w tym dniu modlitwą księdza biskupa nominata, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.
  2. Roraty odprawiane są codziennie o godz. 6.30. Dzieci prosimy, żeby przynosiły własnoręcznie wykonane i podpisane kolorowe gwiazdki. W czasie Adwentu od poniedziałku do piątku przed roratami w naszym kościele będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. Początek o 5.45. Natomiast w poniedziałki, środy i piątki po mszy św. wieczornej do godziny 20.00, w naszym kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Przy kaplicy MB są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek oraz dożywianie dzieci ze świetlic Caritas.
  4. Na ścianach kościoła, tak jak w poprzednim roku wiszą bombki. Każda bombka to konkretny dar serca. W tym roku wsparciem obejmiemy podopiecznych Fundacji „Warszawskie Hospicjum dla Dzieci” oraz dzieci i ich mamy mieszkające w Domu Samotnej Matki.
    Prosimy o niepakowanie produktów w ozdobny papier, ponieważ ułatwi to transport i przekazanie darów.
  5. W kaplicy M. B. są wystawione szopki. Zachęcamy do ich obejrzenia. Natomiast na stoliku są kartki do głosowania na najpiękniejszą szopkę. Zasada głosowania: jedna osoba, jeden głos.
  6. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 dwóch kandydatów zostanie przyjętych do grona ministrantów naszej parafii.
  7. W przyszłą niedzielę przed kościołem młodzież z Ruchu Światło Życie będzie miała przygotowane siano na stół wigilijny. Ofiary ewentualnie składane przeznaczone są na fundusz rekolekcyjny dla młodzieży z tego ruchu.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał