OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA ADWENTU 13 grudnia 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. W sobotę 19 grudnia 2020 roku w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ogarnijmy szczególnie w tym dniu modlitwą księdza biskupa nominata, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.
  2. Roraty odprawiane są codziennie o godz. 6.30. Dzieci prosimy, żeby przynosiły własnoręcznie wykonane i podpisane kolorowe gwiazdki. W czasie Adwentu od poniedziałku do piątku przed roratami w naszym kościele będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. Początek o 5.45. Natomiast w poniedziałki, środy i piątki po mszy św. wieczornej do godziny 20.00, w naszym kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Przy kaplicy MB są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek oraz dożywianie dzieci ze świetlic Caritas.
  4. Na ścianach kościoła, tak jak w poprzednim roku wiszą bombki. Każda bombka to konkretny dar serca. W tym roku wsparciem obejmiemy podopiecznych Fundacji „Warszawskie Hospicjum dla Dzieci” oraz dzieci i ich mamy mieszkające w Domu Samotnej Matki.
    Prosimy o niepakowanie produktów w ozdobny papier, ponieważ ułatwi to transport i przekazanie darów.
  5. W kaplicy M. B. są wystawione szopki. Zachęcamy do ich obejrzenia. Natomiast na stoliku są kartki do głosowania na najpiękniejszą szopkę. Zasada głosowania: jedna osoba, jeden głos.
  6. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 dwóch kandydatów zostanie przyjętych do grona ministrantów naszej parafii.
  7. W przyszłą niedzielę przed kościołem młodzież z Ruchu Światło Życie będzie miała przygotowane siano na stół wigilijny. Ofiary ewentualnie składane przeznaczone są na fundusz rekolekcyjny dla młodzieży z tego ruchu.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.