OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
1 maja 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w dni powszednie po mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj po mszy o godz. 18.00 spotkanie KŻR modlących się za dzieci.
 3. We wtorek 03.05 Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane według porządku niedzielnego. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 4. Spowiedź dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-ej komunii świętej w piątek 06.05 o godz. 19.00.
 5. Dzieci z naszej parafii przystąpią do I-ej komunii świętej w najbliższą sobotę 07.05 na mszy św. o godz. 11.00. Pamiętajmy w tym dniu o nich i ich rodzicach w naszej osobistej modlitwie.
 6. W tym tygodniu przypada:
 • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15.00 do mszy św. wieczornej. Msza św. w int. powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii. św.). Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 16.30. Wizyta u chorych od godz. 09.00.
  Po mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.
 • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 7.00. Po mszy św. różaniec.
 1. Spotkanie dla asysty kościelnej dorosłych w niedzielę 08.05, po mszy św. o godz. 12.00.
 2. Za tydzień po mszach świętych o godz. 9, 10.30 i 12 odbędzie się kawiarenka misyjna. Za dobrowolną ofiarę będzie można nabyć ciasto, watę cukrową i inne słodkości, a przez to wesprzeć finansowo ognisko misyjne dzieci z SP nr 3, a także misyjne dzieło kościoła.
 3. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na nasze seminarium duchowne.
 4. Spotkanie dla rodziców młodzieży, która 23.05 otrzyma sakrament bierzmowania w poniedziałek 09.05 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 5. Zbiórka ministrantów młodszych i kandydatów we wtorek 10.05, o godz. 18:45.
 6. Organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego i Świętej Lipki. Wyjazd w piątek 10.06 ok. 16:30. Powrót w sobotę 11.06 wieczorem. Koszt (autokar + nocleg + posiłki) to 200 zł. Przy zapisach prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł za osobę.
 7. Organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Kotliny Kłodzkiej w terminie 16-23 lipca. Koszt wyjazdu to 1100 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł.
 8. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
 • Daniel Jurczuk, kawaler z par. Nar. NMP w Ostrożanach i Paula Sieklucka, panna z par. tut..
 • Piotr Sapiński, kawaler i Aleksandra Kołodziejczyk, panna, oboje z parafii tut..
 • Tomasz Żołnierzak, kawaler z par. Najczystszego Serca Maryi w Warszawie i Jadwiga Jackiewicz, panna z par. tut..
 • Michał Sieńko, z par. tut. i Alicja Indyka, panna z par. MB Częstochowskiejw Zielonce.
  Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
 1. Dnia 14 maja br., nasz parafianin, pan Artur Elceser, syn Wiesława i Stanisławy otrzyma święcenia Diakonatu Stałego. Polecam go waszej modlitwie.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter