OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ADWENTU
18 grudnia 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Roraty odprawiane są codziennie (oprócz niedziel) o godz. 6:30. Po roratach śniadanie dla dzieci. Prosimy o pomoc każdego rodzaju w ich przygotowywaniu. Dzieci prosimy, żeby przynosiły własnoręcznie wykonane i podpisane kolorowe gwiazdki.
  W czasie Adwentu od poniedziałku do piątku przed roratami w naszym kościele będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. Początek o 5.40.
 2. Przy kaplicy MB są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek oraz dożywianie dzieci ze świetlic Caritas.
 3. Odprawa przed Świętami dla wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów odbędzie się w czwartek o 19.00.
 4. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
 • poniedziałek 19.12 Paderewskiego 51 – 111a nieparzyste jeden ksiądz, Paderewskiego 68 – 132 parzyste drugi ksiądz od godz. 16.00
 • wtorek 20.12 Paderewskiego 1 (blok) dwóch księży
 • środa 21.12 Armii Krajowej 1-21 – nieparzyste jeden ksiądz i Armii Krajowej 2- 24 parzyste drugi ksiądz
 • czwartek 22.12 Armii Krajowej 23 – 53 jeden ksiądz, Rolna, Małcużyńskiego, drugi ksiądz

w kolejnym tygodniu:

 • wtorek 27.12 Olimpijska (jeden ksiądz) i pl. Maratończyków, Jagodowa, Jarzębinowa (drugi ksiądz)
 • środa 28.12 Tenisowa, , Poziomkowa, Sprinterska (jeden ksiądz), Malinowa, Piłkarska (drugi ksiądz)
 • czwartek 29.12 Brzozy – Brzeziny jeden ksiądz numery parzyste, drugi nieparzyste
 • piątek 30.12 11 Listopada jeden ksiądz numery parzyste, drugi nieparzyste

Wizytę rozpoczynamy o 16.30 (wyjątek 19.12 od godz. 16.00), a w soboty o 9.00. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.
Rodziny, które sprowadziły się do naszej parafii w minionych latach, chcące przyjąć księdza z wizytą duszpasterską prosimy o zgłoszenie się w zakrystii, kancelarii lub za pomocą poczty elektronicznej.

 1. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna we wtorek i w czwartek.
 2. Dziś młodzież ze wspólnoty oazowej rozprowadza siano na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary są przeznaczone na fundusz oazowy.
 3. Spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania dzisiaj o 19:00 w dolnym kościele.
 4. W wigilię 24.12 nie będzie mszy św. o godz. 18.00.
 5. Porządek mszy św. w Święta Bożego Narodzenia będzie następujący: W pierwszy dzień świąt o 00.00 – pasterka (z soboty na niedzielę) oraz o 09.00, 10.30 12.00 i 18.00. W drugi dzień świąt msze św. według porządku niedzielnego. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień świąt na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Ryszard Horodyński, Jerzy Szwejkowski, Elżbieta Jurczuk.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.