OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. Roraty odprawiane są codziennie do piątku o godz. 6.20. Po roratach w dni powszednie śniadanie dla dzieci. Dziękujemy za wszelkie wsparcie w przygotowywaniu tych śniadań.
  2. Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła od poniedziałku do czwartku o godzinie 5.30.
  3. Przy kaplicy MB są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek oraz dożywianie dzieci ze świetlic Caritas.
  4. Zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów odbędzie się w środę po Mszy wieczornej.
  5. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna we wtorek i środę.
  6. W wigilię 24.12 nie będzie mszy św. o godz. 18.00.
  7. Porządek mszy św. w Święta Bożego Narodzenia będzie następujący: W pierwszy dzień świąt o 00.00 – pasterka, oraz o 09.00, 10.30 12.00 i 18.00. W drugi dzień świąt msze św. według porządku niedzielnego. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień świąt na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
  8. Dzisiaj bielanki rozprowadzają własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, a młodzież oazowa ma przygotowane siano na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na fundusz bielanek i oazowy.
  9. Wyjazd na sztukę teatralną do seminarium o godzinie 13.50. Powrót około godziny 18.00. Są jeszcze wolne miejsca.
  10. Dziś przypada I –a rocznica święceń biskupich biskupa Jacka Grzybowskiego. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
  11. Wizyta duszpasterska:
   Poniedziałek 20.12: Wilsona numery 42 – 54 oraz 85 – 111 (jeden ksiądz), Wilsona numery nieparzyste 63 – 83 (drugi ksiądz)
   Wtorek 21.12: Wilsona numery 70 – 78 (jeden ksiądz), Paderewskiego numery 95 – 132A (jeden ksiądz numery parzyste, drugi ksiądz numery nieparzyste)
  12. Porządek wizyty duszpasterskiej po Nowym Roku:
   Poniedziałek 03.01: Armii Krajowej 1- 25 – nieparzyste (jeden ksiądz), Armii Krajowej 2- 24 – parzyste (drugi ksiądz)
   Wtorek 04.01: Armii Krajowej 26 – 53 (jeden ksiądz), Sosnowa, Kasztanowa (drugi ksiądz)
   Środa 05.01: Paderewskiego 2 – 34 parzyste (jeden ksiądz), Paderewskiego 3 – 21 nieparzyste (drugi ksiądz)
   Sobota 08.01: Paderewskiego 29 – 93 parzyste (jeden ksiądz), Paderewskiego 38 – 88 nieparzyste (drugi ksiądz)
   Rodziny, które sprowadziły się do naszej parafii w minionych dwóch latach, chcące przyjąć księdza z wizytą duszpasterską prosimy o zgłoszenie się w zakrystii, kancelarii lub za pomocą poczty elektronicznej.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.