OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
10 kwietnia 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.30.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. w poniedziałek 11.04, o godzinie 19.00 w kościele.
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i środę. Spowiadać będziemy do środy włącznie na każdej mszy św..
 4. Do środy o 6.15 w kościele będzie sprawowana jutrznia – poranna modlitwa Kościoła.
 5. Odprawa liturgiczna dla wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów w środę o godzinie 19.30.
 6. Porządek Triduum Paschalnego:
 • Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.19.00.
 • Wielki Piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 8.00 i ciemna jutrznia. Liturgia adoracji krzyża dla dzieci o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 • Wielki Czwartek i Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.30.
 • Wielka Sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 i ciemna jutrznia. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 15.00 co 20 min. W zależności od warunków pogodowych błogosławieństwo będzie w dolnym kościele lub na dworze.
  Ministranci będą mieli przygotowane buteleczki z wodą święconą. Ofiary zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki.
 • Niedziela Zmartwychwstania:
 • Wigilia paschalna, która przynależy już do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego o godz.20.15. Na tę Mszę przychodzimy ze świecami.
 • Msze św. w dzień o godz.: 6.00 z procesją rezurekcyjną, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00
 1. W poniedziałek wielkanocny msze o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.
 2. W Wielki Piątek post ścisły obowiązuje wszystkich od 18 do 65 roku życia, a osoby od 14 roku życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam, aby ten znak wyrzeczenia przedłużyć na Wielką Sobotę.
 3. W kaplicy MB został wystawiony kosz na skarbonki z jałmużną wielkopostną. Prosimy o przynoszenie skarbonek do Poniedziałku Wielkanocnego. Wasze ofiary zostaną przekazane dla domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na warszawskich Płudach.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter