OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 5 kwietnia 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

1. Kościół na indywidualną modlitwę będzie otwarty od poniedziałku do środy od 7.00 do 9.00 i od 17.00 do 19.00. W tym czasie będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Również sakrament pokuty będzie sprawowany w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę podczas osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Komunia święta udzielana będzie przez cały czas trwania adoracji.2. W związku z nadzwyczajną sytuacją prosimy, żeby spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni przed świętami.
Do konfesjonałów prosimy podchodzić po dwie osoby na przemian z jednej i drugiej strony. Po spowiedzi dwóch osób ksiądz za każdym razem dokona dezynfekcji miejsca gdzie klęczy penitent i wtedy będą mogły podejść kolejne dwie osoby.
3. Ze względu na istniejące obostrzenia i normy wydane przez bp Romualda Kamińskiego, ordynariusza naszej diecezji, w Liturgii Triduum Paschalnego może uczestniczyć tylko pięć osób, nie licząc asysty i sprawującego obrzędy.
Dlatego, aby umożliwić wam uczestnictwo w tych najuroczystszych dla nas dniach, wszystkie Liturgie Triduum Paschalnego będą transmitowane w internecie, na kanale parafialnym.
4. Porządek Liturgii Triduum Paschalnego

 • Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. (udział tylko tych, którzy zamówili intencję Mszy Świętej).
  Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy do godz. 21.00.
 • Wielki Piątek – Ciemna Jutrznia o godz. 8.00.  (bez udziału ludu)
  Po jej zakończeniu ok. 8.30 indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 21.00.
  Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. (5 osób)
 • Wielka Sobota – Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. (bez udziału ludu)
  Po jej zakończeniu ok. 8.30 indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 19.00.
 • Nie będzie wspólnotowego sprawowania błogosławieństwa nad pokarmami wielkanocnymi. Ze względu na wyjątkową sytuację można tego obrzędu dokonać w swoich domach, korzystając z udostępnionej modlitwy.
 • Niedziela Zmartwychwstania:
  Wigilia paschalna, która przynależy już do Pańskiego o godz.20.00. (5 osób)
  Msze św. w dzień o godz.: 6.00 msza św. rezurekcyjna, następnie o 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

5. Ponieważ obecne ograniczenia obowiązują do 11.04, proszę o śledzenie aktualnych ogłoszeń na stronie parafialnej

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.