OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30 maja 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. W poniedziałek ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 2. Od wtorku będą odprawiane nabożeństwa czerwcowe, codziennie o godz. 17.30.
  W uroczystość Bożego Ciała nabożeństwo będzie w trakcie procesji.
 3. W czwartek 03.06 przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.00 z procesją i 18.00. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Paderewskiego, Armii Krajowej, Waryńskiego, 11 –go Listopada i ponownie Paderewskiego do kościoła. Prosimy mieszkańców tych ulic o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. Pierwsza ołtarz przygotowują KŻR, drugi służba liturgiczna, Oaza, trzeci Kościół Domowy i szafarze, czwarty wspólnoty neokatechumenalne.

Prosimy również o zachowanie dystansu 1,5 m, który jest określony w przepisach państwowych.

 1. Jeśli ktoś ma ususzone kwiaty na procesję, proszę o przyniesienie ich do kościoła.
 2. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki na procesji, w poniedziałek po mszy wieczornej.
 3. W tym tygodniu przypada:
 • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii. św.). Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 16.30. Wizyta u chorych od godz. 09.00.

Po mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.

 • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 7.00. Po mszy św. różaniec.
 1. Wspólnie z parafią MB Częstochowskiej od 1 – 8 sierpnia organizujemy wyjazd w Tatry dla młodzieży ze szkół średnich i starszej. Przewidywany koszt: ok. 1 tyś. zł. Zapisy u ks. Mateusza.
 2. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11 czerwca 2021 r. w Krakowie, Episkopat Polski, w 100-lecie poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusa, kolejny raz zawierzy Polskę Bożemu Sercu.
  W ramach przygotowania do tej uroczystości od 05 do 11 czerwca w naszym kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu w piątek po mszy wieczornej do godz. 21.00 w sobotę i przyszłą niedzielę 06.06 od godz. 17.00.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: Henryk Wyszyński i Jadwiga Radzka. Polećmy ich wspólnie Bożemu Miłosierdziu.

 

 

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter