OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 7 czerwca 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

1. W czwartek 11.06 Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 07.00, 09.00, 10.00 i 18.00. Procesja ulicami parafii wyruszy po mszy św. o godz. 10.00. W tym roku będzie ona miała inny przebieg niż dotychczas. Trzech księży przejdzie z Najświętszym Sakramentem przez ulice naszej parafii, podzielone na trzy rejony. Zachęcam, abyście udekorowali wasze domy nie tylko na trasie procesji. Zachęcam również, abyście wyszli przed domy i w ten sposób dali świadectwo wiary żywą obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

2. W oktawie Bożego Ciała codziennie o 17.30 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie nieszporów nabożeństwo czerwcowe. Zapraszam do udziału wszystkich parafian, a szczególnie wszystkie grupy parafialne.

3. Osobę, która zamawiała intencję na najbliższy czwartek na g. 10.00 prosimy o kontakt w zakrystii.

4. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:

  • Norbert Kosacki, kawal. z par. tut. i Marcelina Trela, panna z par. tut.

Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

6. Dziś po mszy zbiórka do puszek ofiar na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

7. Spotkanie dla narzeczonych, którzy uczestniczyli w przerwanym wiosennym kursie przedmałżeńskim, dziś o godz. 19.00 w kościele.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.