1 listopada 2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. W poniedziałek 02.11 we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Procesja i modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00.
  2. W tym roku Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Papieża Franciszka, ustanawia przez cały listopad możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest: nawiedzenie cmentarza grzebalnego, zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych. Należy również przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, przyjąć Komunię św. oraz odmówić modlitwę w intencji ogłoszonej przez papieża, którą jest modlitwa, aby postęp technologiczny pozostawał zawsze w służbie człowiekowi.
  3. W tym tygodniu przypada:
  • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15.00 do mszy św. wieczornej.
  • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii. św.). Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 16.30. Wizyta u chorych od godz. 09.00.
  • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 7.00. Po mszy św. różaniec.
  1. Sekretariat Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Tygodniu Misyjnym rozstrzygnął Ogólnopolski Konkurs na temat misyjnego kolędowania dla dzieci w Amazonii. Praca dzieci z Koła misyjnego z naszej parafii i SP 3 zajęła 2 miejsce. Gratulujemy dzieciom ich zaangażowania i życzymy dalszych sukcesów.
  2. W przyszłą niedzielę po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla kościołów prześladowanych.
  3. Nabożeństwo z poświęceniem modlitewników dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. jest przeniesione na wtorek 10.11 na godzinę 18.45 w kościele.
  4. Ze względu na sytuację w naszej Ojczyźnie został założony monitoring terenu kościelnego.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  6. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy w minionym tygodniu pełnili dyżury przed kościołem, chroniąc naszą świątynię parafialną. Dziękuję Asyście liturgicznej dorosłych, lektorom, członkom wspólnot Kościoła Domowego i Neokatechumenatu, kibicom klubu Legia Warszawa i osobom niezrzeszonym, a wśród nich i kobietom.
  7. Orędzia Matki Bożej, wydarzenia w Polsce i na świecie przynaglają nas do modlitwy i podejmowania pokuty w intencji wypełnienia Woli Bożej wobec naszej Ojczyzny. Dlatego codziennie w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych będzie odprawiane nabożeństwo Różańcowe Do Granic Nieba. W niedziele o godz. 17.30, w dni powszednie po mszy św. wieczornej z wyjątkiem w soboty. W tym dniu po mszy św. porannej.