OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
3 kwietnia 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  ·      Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
  ·      W 08.04 Droga Krzyżowa ulicami Zielonki wspólna z parafią M.B. Częstochowskiej, rozpocznie w  tym roku w sąsiedniej parafii mszą św. o godz. 18.00.
  O godz. 17.30 sprzed naszego kościoła wyjadą dwa autokary, aby przewieźć chętnych do parafii M.B. Częstochowskiej.
 2. W okresie Wielkiego Postu, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele o godz. 06.15 jest sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła.
 3. Do końca Wielkiego Postu od poniedziałku do czwartku po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji naszej Ojczyzny, o pokój na Ukrainie i w innym miejscach gdzie trwają konflikty zbrojne.
 4. Dzisiaj po Mszy wieczornej spotkanie dla członków KŻR za dzieci.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii św. w poniedziałek 04.04, o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 6. W najbliższy wtorek modlitwa wypominkowa o godz. 17.30, a o godz. 18.00 msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 7. Zbiórka młodszych ministrantów i kandydatów odbędzie się w przyszły wtorek 5 kwietnia o godz. 19:00.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00 (w int. powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii oraz w intencji Ojczyzny). Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15.00 do mszy św. wieczornej.
 9. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w kwietniu i maju oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w czwartek 07.04 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na każdej mszy św. poświęcenie palm. Przed mszą św. o godzinie 12.00 poświęceni palm odbędzie się na placu przy skrzyżowaniu ul. Brzozowej i ul. Paderewskiego, skąd wyruszy procesja do kościoła. Początek o godz. 11.45.
  Młodzież z Ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzać palmy wielkanocne. Ofiary zostaną przeznaczone na fundusz oazowy i dofinansowanie wyjazdów na rekolekcje wakacyjne.
 11. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się  do I-ej komunii św. w poniedziałek 11.04 o godzinie 19.00 w kościele.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty par. Ryszard Perkowski

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.