OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 9 maja 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Wyjątkowo w najbliższy piątek nabożeństwo majowe będzie po mszy św.. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która przypada w niedzielę 23.05.
  2. Od poniedziałku do środy przypadają błagalne dni modlitw o urodzaje, tzw. dni krzyżowe.
  3. Spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich świadków i rodziców w poniedziałek 10 maja o 18.45.
  4. W najbliższą niedzielę 16.05 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. Wspólnie z parafią MB Częstochowskiej od 1 – 8 sierpnia organizujemy wyjazd w Tatry dla młodzieży ze szkół średnich i starszej. Przewidywany koszt: ok. 1 tyś. zł. Zapisy u ks. Mateusza.
  6. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
  • Kamil Lubowicki, kawaler z par. tut. i Honorata Tarsalewska, panna z par. NMP Krl Różańca świętego w Majdanie.
  • Damian Dąbkowski, kawaler z par. tut. i Klaudia Moczarska, panna z par. M. B. Częstochowskiej w Zielonce

Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.