OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 lutego 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. Dziś po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na chorych objętych opieką naszej diecezjalnej Caritas.
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. we wtorek 16.02 o godzinie 19.00 w kościele.
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. W tym dniu obowiązuje wszystkich dorosłych od 18 do 60 roku życia post ścisły oraz wszystkich od 14 r. życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.15 i 19.00 dla dorosłych i młodzieży.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30
  1. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w drugą Niedzielę Wielkiego Postu (28.02) i będą trwały do środy (03.03) włącznie.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.