OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII NIEDZIELA ZWYKŁA
19 lutego 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową msze św. o godz. 7.00, 9.00 16.00, 18.00 i 19.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły, wszystkich dorosłych od 18 do 60 roku życia oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich od 14 r. życia.
  Kancelaria parafialna w Środę Popielcową będzie nieczynna.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
 • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o 19.00 dla dorosłych i młodzieży.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30
 1. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w drugą Niedzielę Wielkiego Postu (05.03) i będą trwały do środy (08.03) włącznie.
 2. Zbiórka starszych ministrantów i lektorów odbędzie się we wtorek 21 lutego o godz. 18:45.
 3. Spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę 25 lutego o 16:00 w kościele.
 4. W niedzielę 26.02 będziemy gościli w naszej parafii bpa Jacka Grzybowskiego, który dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii. W czasie wizytacji biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży ze starszej grupy przygotowującej się do tego sakramentu.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter