OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII NIEDZIELA ZWYKŁA
20 lutego 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. Spotkania dla wszystkich kandydatów do bierzmowania będzie dzisaj w dolnym kościele. Grupa starsza o godz. 16:45, grupa młodsza o godz. 19:00.
  2. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościli ks. Zbigniewa Lenarta, który pracuje na misjach w Kazachstanie i na Syberii. Po mszach św. będzie można wesprzeć finansowo seminarium misyjne, które powstaje w Nowosybirsku na Syberii.
  3. W związku z przypadającą 12 marca br. czterechsetną rocznicą święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli powstała inicjatywa ogólnopolskiej nowenny – modlitwy zanoszonej za jego wstawiennictwem za kapłanów oraz z prośbą o nowe powołania kapłańskie.
    Nowenna rozpoczynie się 3 marca i skończy 11 marca, w przeddzień wspomnianej rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli. Każdego dnia nowenny po mszy św. wieczornej będzie odprawiana nowenna.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  5. Apel biskupa Romualda Kamińskiego o modlitwę w intencji uratowania pokoju:

Wielebni Duszpasterze,
Czcigodni Diecezjanie,

Zawsze, kiedy nadchodzą trudne czasy, kierujemy nasze serca ku Bogu, pełnemu miłości i miłosierdzia. Dzisiaj, kiedy jesteśmy pełni trwogi z racji zagrożonego pokoju i panujących napięć w najbliższym sąsiedztwie naszej Ojczyzny, zwracam się do Was – wszystkich naszych Diecezjan – podejmijcie modlitwę różańcową i ofiarujcie post w intencji uratowania pokoju i jedności pomiędzy narodami.

Wszystkie nasze wysiłki o uratowanie pokoju i jedności między narodami powierzam wstawiennictwu Matki Bożej Zwycięskiej.

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Wiesław Fedorczyk i Barbara Ciszek.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.