OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
27 lutego 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. W najbliższy wtorek modlitwa wypominkowa o godz. 17.30, a o godz. 18.00 msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową msze św. o godz. 7.00, 9.00 16.00, 18.00 i 19.30. Po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  W tym dniu obowiązuje post ścisły, wszystkich dorosłych od 18 do 60 roku życia oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich od 14 r. życia.
  Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
 3. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
 • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 oraz w tym tygodniu wyjątkowo o 19.15 dla dorosłych i młodzieży.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30
 1. W związku z przypadającą 12 marca br. czterechsetną rocznicą święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli w czwartek 3 marca rozpocznie się nowenna w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. W dni powszednie nowenna będzie po mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.00.
 2. W tym tygodniu przypada:
 • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00 (w int. powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii oraz w intencji Ojczyzny). Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15.00 do mszy św. wieczornej
 • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii. św.). Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 16.30. Wizyta u chorych od godz. 09.00.
  Po nabożeństwie drogi krzyżowej, wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.
 • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 7.00. Po mszy św. różaniec.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. w intencji KŻR modlącego się za dzieci o godz. 18.00. Po mszy spotkanie KŻR.
 1. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 06.03 o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 2. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w drugą Niedzielę Wielkiego Postu (13.03) i będą trwały do środy (16.03) włącznie.
 3. Po mszy św. będzie można wesprzeć finansowo seminarium misyjne, które powstaje w Nowosybirsku na Syberii.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Tomasz Kocoń oraz Jerzy Koczora.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.