OGŁOSZENIA PARAFIALNE X NIEDZIELA ZWYKŁA 11 czerwca 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po mszy św. wieczornej ok. g. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30.

2. W oktawie Bożego Ciała po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszam do udziału wszystkich parafian, a szczególnie wszystkie grupy parafialne.
Na zakończenie oktawy Bożego Ciała, w czwartek, błogosławieństwo wianków z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.

3. Zbiórka lektorów i starszych ministrantów odbędzie się we wtorek o 19.00 w salce pod plebanią.

4. W piątek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 18 czerwca o 19.00 w kościele.

6. W przyszłą niedzielę po mszach św. o 9.00 i 10.30 dzieci z koła misyjnego zapraszają do kawiarenki misyjnej. Dochód z kawiarenki przeznaczony będzie dla Michaela z Republiki Środkowej Afryki, w ramach projektu Adopcja Serca.

7. Za tydzień po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na wsparcie parafii św. Aleksandra w Sierra Leone, którą opiekują się księża z naszej diecezji.

8. WSD Diecezji Warszawsko-Praskiej, zaprasza na sympozjum naukowe Co zrobić, by zostali? O wychowaniu dzieci w wierze. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

9. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w lipcu i sierpniu oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 23.06 o godzinie 19.00 w dolnym kościele. Kolejna konferencja będzie dopiero w ostatni piątek sierpnia.

10. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:

  • Dawid Niewiadomski, st. wolnego, i Paulina Dąbrowska, panna oboje z par. Trójcy Świętej w Niegowie.
  • Krzysztof Zaremba, kawaler i Katarzyna Antoszkiewicz, panna oboje z par. tut..

Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter