OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 czerwca 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po mszy św. wieczornej ok. g. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj po mszach św. o 9.00 i 10.30 dzieci z koła misyjnego zapraszają do kawiarenki misyjnej. Dochód z kawiarenki przeznaczony będzie dla Michaela z Republiki Środkowej Afryki, w ramach projektu Adopcja Serca.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj o 19.00 w kościele.
 4. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w lipcu i sierpniu oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 23.06 o godzinie 19.00 w dolnym kościele. Kolejna konferencja będzie dopiero w ostatni piątek sierpnia.
 5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek 23 czerwca o godz. 8.00.
 6. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 7. Po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na wsparcie parafii św. Aleksandra w Sierra Leone, którą opiekują się księża z naszej diecezji.
 8. W lipcu i sierpniu w niedziele będzie obowiązywał wakacyjny porządek mszy św.

Mianowicie msze niedzielne będą o godz. 07.00, 09.00, 11.00 i 18.00.

 1. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
 • Michał Zieliński, kawaler z par. tu. i Iwona Kowalewska, panna z par. św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Sochaczewie

Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter