OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 czerwca 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
 2. W oktawie Bożego Ciała po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszam do udziału wszystkich parafian, a szczególnie wszystkie grupy parafialne.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj o godz. 15:00 w dolnym kościele.
 4. Zbiórka lektorów i starszych ministrantów w najbliższy wtorek o godz. 18:45.
 5. W czwartek 23 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu na zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo wianków z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.
 6. W piątek 24 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek 24 czerwca o godz. 10.00.
 8. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w lipcu i sierpniu oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 24.06 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
  Kolejna konferencja będzie dopiero w ostatni piątek sierpnia.
 9. Dzisiaj po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na stypendia dla księży studentów.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter