OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 czerwca 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

 1. W lipcu i sierpniu w niedziele będzie obowiązywał wakacyjny porządek mszy św. Msze niedzielne będą o godz. 00, 09.00, 11.00 i 18.00.
 2. W czasie wakacji od 26.06 do końca sierpnia, kancelaria będzie czynna we wtorki od godziny 08.00 do 10.00 i w środy od godziny 16.00 do 17.30. W sprawach związanych z pogrzebem poza godzinami pracy kancelarii prosimy kontaktować się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na stronie internetowej.
 3. Spowiedź w czasie wakacji rano w dni powszednie będzie sprawowana piętnaście minut przed mszą św.
 4. Od 01 lipca można zamawiać intencje na listopad.
 5. W czwartek Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na konserwację bazyliki św. Piotra i na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 6. W tym tygodniu przypada:
 • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 7.00. Po mszy św. różaniec.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. w intencji KŻR modlącego się za dzieci o godz. 18.00.
 1. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
 • Michał Zieliński, kawaler z par. tu. i Iwona Kowalewska, panna z par. św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Sochaczewie
 • Maciej Jurzyk, kawaler z par. tut. i Aleksandra Skwierczyńska, panna z par. św. Józefa w Zakroczymiu.

Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Romuald Kalinowski.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter