OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 czerwca 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

1. W poniedziałek Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na konserwację bazyliki św. Piotra i na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.


2. W tym tygodniu przypada:
• pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i w int. Ojczyzny i o 18.00.
• pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30.
3. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
• Łukasz Tokarski, kawaler i Sylwia Kalinowska, panna oboje z parafii św. Marka Ewangelisty w Warszawie.
Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
4. Za tydzień o godz. 18.00, Msza św. w intencji członków KŻR, modlącego się za dzieci.
5. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i soboty, w tych samych godzinach co wciągu roku.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał