OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 5 lipca 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

1. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki w godzinach 8:00 – 10:00 i soboty od 16:00 do 17:30.

2. Zachęcamy do wzięcia udziału w XXIX pielgrzymce autokarowej Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 11 lipca br. Wyjazd z Pl. Św. Jana Pawła II o godzinie 6:20. Koszt przejazdu to 60 zł.
Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

3. Zapowiedzi przedślubne:
• Łukasz – Stanisław Tokarski, kawaler z parafii Św. Marka Ewangelisty w Warszawie i Sylwia Kalinowska, panna z parafii Św. Marka Ewangelisty w Warszawie – zapowiedź druga;
• Marcin – Ryszard Gul, kawaler z parafii Wniebowstąpienia N. M. P. w Warszawie i Urszula – Barbara Łuniewska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza;
Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami jest zobowiązany do poinformowania ks. proboszcza.

4. Zachęcamy do czytania tygodników: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał